O autorovi

Česko-italský autor Matteo Difumato, známější pod původním jménem Jiří Zygma, pověsil herectví na hřebík a snaží se již vystupovat jen jako autor. Jako dramatik napsal volnou trilogii „Hypermoderní dekonstrukce" s hrami "Ostnatý drát", "Manévry" a "Volné pole". Jeho hry se již hrály nebo byly čteny v Praze a začal psát také původní hry v italštině, z nichž nejznámější je trilogie "Senso unico" nebo satyrská dohra "Sulla spiaggia". Jeho kybermytologické mystérium "Na hře závislí" bylo projektováno vůbec jako první inscenace v novém ostravském divadle Stará Aréna. Svůj další kus „Mythomania" napsal v Athénách. Svou poslední hru "Komentariát" napsal jako satyrskou dohru k trilogii "Amorality" ve svých 36 letech, načež kvůli nedostatečné zpětné vazbě od diváků i čtenářů psaní úplně nechal.  Přesto se alespoň ještě tuto snaží v současnosti realizovat v komorním pražském Studiu Citadela. Charakteristické jsou pro něj čtyři národnosti: slezská "natura", moravské srdce, české vlastenectví a italský temperament.. 

VŠECHNY KNIHY NYNÍ NABÍZÍME Z DŮVODU ÚSPORY NÁKLADŮ POUZE VE FORMÁTU PDF, ePUB NEBO MOBI, a to pouze objednáním na e-mailu uniroma@seznam.cz, platební brána zde nefunguje!

O nás

Anotace víceúčelového kulturního centra QUADROM

 

Projekt předpokládá výstavbu nezávislého kulturního centra na pomezí ulic Janáčkova a Porážková ve čtvrti Moravská Ostrava a Přívoz, tedy v samotném centru Ostravy 1. Objekt je situován v blízkosti volného prostranství, tvářícího se jako náměstí, řekněme tedy Moravské náměstí č.p. 5 či Náměstí Ivana Vyskočila 5. Redekonstrukce předpokládá zachování unikátní architektonické podoby + přístavbu pojatou jako „hypermoderní dekonstrukce“, tedy fakt, že budova je plně funkční a použitelná, ale tváří se jako nedostavěná či v přestavbě (prvky jako lešení, trubky, atd.). Inspirací budiž klasická ostravská cihlová architektura, tedy pokud jde o původní jateční dům, pro novostavbu inspirací nechť jsou polyfunkční chátry budící dojem nekompletnosti, zmatenosti a různorodosti, vše rázu dekonstruktivního.

Kromě využití objektu jakožto atypického divadelního prostoru s nejnovějšími scénografickými objevy a technikou popsanými v anotaci se dá počítat i se zřízením či částečným působením Akademie moravsko-slezských umění (AMSU), v přístavbě pak se sídlem Institutu pro Výzkum Teleportu (IRT - Insitute for Research of Teleport).

Naše působnost, vymezená v anotaci i ve stanovách, je legálně schválena od konce srpna roku 2004. Veškerý náš zájem je vymezen v předchozích třech odkazech, takže zbývá říci jen toto: Zachovejte nám naši přízeň, ať už jako divadelníci, diváci nebo čtenáři! Děkujeme!

V současné době mimo svůj pilotní projekt správy historické, památkově chráněné kulturní památky ostravských městských jatek, máme na programu zejména tyto aktivity:

Akademie moravsko-slezských umění

Porubské divadlo

Divadlo V Šantovce

publikační a literárně vydavatelská činnost

 

Na projekty můžete přispívat jako fyzické i právnické osoby ve prospěch účtu číslo

2114644006/2700

Ponevadž jsme nejen subjekt občanský, ale i veřejný, a jde nám o zachování dobrého jména a česti, také naše financování je záležitostí otevřenou. Pohyby materiálních složek a zároveň doklad o dění v rámci první sezóny 2004/2005 najdete zde.

Vyúčtování za sezónu 2010/2011 otevřete tady.

Sezóna 2011/2012 po stažení zde.

Podvojné účetnictví pro r. 2013 vedeme tady.

Podvojné účetnictví pro r. 2014 vedeme zde.

Podvojné účetnictví pro r. 2015 vedeme tady

Naše působnost, vymezená v anotaci i ve stanovách je legálně schválena Ministerstvem vnitra od konce srpna roku 2004, ale ex offo k 12. 05. 2020 zase zrušena, proto od tohoto data fungujeme pod novým IČ 873 887 82.